POLINUKLEOTIDI ZA KOŽO OBRAZA IN TELESA
Polinukleotidi so molekule znane po svojih regenerativnih lastnostih. Polinukleotidi ki so modificirani za estetsko uporabo, so naravnega izvora, pridobljeni s tehnologijo, ki zahteva visoko stopnjo prečiščenosti in varnosti. Te molekule spodbujajo pomlajevanje kože na celični ravni tako spodbujajo povečanje proizvodnje beljakovin, potrebnih za ohranjanje strukture, elastičnosti in hidracije kože. Polinukleotidni preparati imajo širok spekter uporabe, so prilagojeni različnim starostnim skupinam in primerni tako za žensko kakor tudi za moško kožo. Tretma s polinukleotidi je naravna alternativa tradicionalnim polnilom in rešuje specifične težave s staranjem kože, kot so drobne linije, gube in neenakomeren ton kože ter kožo popolnoma revitalizira.
Razen tega so polinukleotidi odlični za boljšo vlažnost, elastičnost in čvrstost kože, s svojimi regenerativnimi lastnostmi pa spodbujajo naravno proizvodnjo kolagena. Ključni predeli so lica, čelo, predel okoli oči in predeli z brazgotinami ali pigmentnimi nepravilnostmi. Poleg tega lahko polinukleotidne tretmaje uporabljamo tudi na telesu zaradi pomlajevanja kože in sicer na predelih, kjer je treba izboljšati teksturo, čvrstost ali vlažnost. Aplikacija polinukleotidov se odlično dopolnjuje z drugimi estetskimi posegi in služi kot vsestranska priprava na različne kirurške posege, kot je na primer lifting obraza. V kombinaciji z drugimi estetskimi posegi, kot so laserski tretmaji z botoksom in hialuronska polnila, imajo polinukleotidi dodaten, sinergijski učinek.
Kako izgleda tretma?
Prvi posvet in analiza kože sta pomembna za oceno zdravstvenega stanja ter za realna pričakovanja glede rezultatov. Začne se s strokovno oceno stanja in z določanjem ciljev, temu sledi podrobna analiza za določitev ustreznosti tretmaja in se izdela prilagojen načrt z ozirom na individualne potrebe kože. Tretma poteka ambulantno.
Na predel, na katerega bomo nanašali preparat, nanesemo anestetično kremo, da ublažimo nelagodje med samim posegom. Sledi priprava in dezinfekcija predela, pripravek pa s tanko iglo ali kanilo apliciramo na želeni predel. Tretma običajno traja od 20 do 40 minut, odvisno od področja. Po tem se stranka lahko vrne k vsakodnevnim aktivnostim.
Kako dolgo trajajo rezultati?
Rezultati so odvisni od predela, ki ga tretiramo, ter vrste in količine uporabljenega polinukleotidnega pripravka. Ti tretmaji običajno pokažejo prve rezultate po nekaj tednih do enem mesecu, odvisno od individualne kožne reakcije.
Kakšni so možni neželeni učinki?
Po posegu se lahko na mestu injiciranja pripravka začasno pojavi rahla rdečina, oteklina, modrica ali občutljivost. Rdečina običajno izgine v nekaj urah, medtem ko oteklina in modrica – če se sploh pojavita – trajata nekaj dni.